Bahçıvanlık

Hangi bitkiler ne faktörleri belirlemek ben benim bahçe ve peyzaj kullanabilirsiniz

Yeni dikim ve Bahçe? Burada biz hangi bitkiler Bahçe ve peyzaj içinde başarılı bir şekilde kullanmak mümkün olacak belirlemek için yardımcı faktörler bakacağız. Bahçe ve peyzaj bitkileri seçerken, birçok nedenden dolayı dikkatli olmak zorunda. Bitkiler büyümek için koşulları farklı türleri farklı türler bitkilerin zevk olarak nerede onlar mutlu olacak alanlarda bitki istiyorum. Bahçenizde kullanabilirsiniz hangi bitki hangi koşulları faktörleri belirlemek ve peyzaj tamamen yaşadığınız yer alan bağlıdır ve nasıl bir iklim, yanı sıra artan alanları olan pozisyon var.

İlk önce dikkate almanız gereken bazı çok temel faktör vardır.

1. en temel faktör dikkate olduğunu güneş ışığına maruz tutarlar alanlarda bitki istiyorum. Ne kadar güneş her alan bir gün alır? Bazı bitkiler bütün gün güneş ışığı (6-8 saat) iyi yapmak gerekir (örnekleri gül, kelebek çalılar & krep mersinden), bazı kısmi güneş/gölge gibi (örnek verilebilir ortancaları, sambucus & hypericum), diğerleri küçük hiçbir doğrudan güneş ışığına ihtiyaç iken (örnekleri hostas, heucheras, Süleyman'ın mührü & bazı clematis). Bitkilerin iyi bir güneş ve gölge ile uyum yapmak. Ne kadar seksi gets it nerede bağlı olarak yaşamak, genellikle bir gün güneşin keyfini bazı bitkiler sıcak bölgelerde bazı gölge yarar.

2. büyüyen bölgenize USDA nedir bilirim. Bu ne tür bir bitki büyüyen sezon ve olası kış sıcaklık, süre yaşayabilir belirlemenize yardımcı olur. Bazı alanlarda çok daha soğuk veya sıcak diğerlerinden daha olsun. Çok yıllık bitkiler, ağaçlar ve çalılar hayatta kalmak istiyorsanız, sizin bölgenize büyürler bilmeliyim.

3. senin yağış Biliyorum. Bazı bitkiler, diğerlerine göre daha fazla yağış gerekir. Evini kurutucu ya da nerede yaşadığını wetter ise, buna göre bitki seçin gerekir. Damla sulama ile destekleyebilirsiniz ama sadece ne mutlu-e doğru senin yerel yağış miktarı ile bitki daha akıllıca bir seçimdir.

Ayrıca, diğer hususlar vardır.

* Hakim rüzgarlar - bize rüzgarlı gibi bir okyanus kıyısında bir alan veya merkez flatlands yaşıyorsun? Rüzgarlı alanlar üzerinde kolayca flop uzun boylu, zayıf stemmed bitkiler için zor ya da daha hızlı daha kırılgan ağaçları büyüyor. Ne bitkiler de şiddetli rüzgar rüzgarlı olduğu alanlarda seçin. Başka bir şey düşünmeye yeraltı suyu olduğunu. Yüksek su tablo veya daha fazla su tutan Bahçe alanları varsa, ayakları sürekli ıslak iyi şeyleri dikim düşünün. Ve rüzgârlı bir tepe veya sürekli bitki istiyorum kurumasını bir alan varsa, seçin - vice versa yapmak bitkiler de kuraklık koşullarında.

* Toprak çok farklı. Bazı toprakların kumlu ve iyi drenaj. Bazı sabit kil vardır. Biraz kayalık. Çoğu bu türlerin bir karışımı. Toprak Gübre ve toprak büyüyen bitkilerin genel olarak daha az yapmak için diğer malzemeler ile tadil ama aynı zamanda yapmak bitkiler de belirli toprak türünüze seçmek.

Liste uzayıp gidebilir, ama bu temel faktörler ne tür bitki bitki olabilir belirlenmesinde büyük rol oynayacaktır. Burada her bölge, aydınlatma, su gereksinimleri ve daha mükemmel bitkiler için arayabilecekleri Greenwood kreş biz bizim tesis bölümleri kırmak.