Bahçıvanlık

Nasıl sen-ebilmek başlamak bir kompost Bahçenizde

Bir kompost Bahçenizde bu yapmak çok kolay ipuçları ile başlayabilirsiniz. Bir bahçesi olan herkes kompost. Bunu yapmak çok kolay ve toprak artırılması ve kaliteli meyve, çiçek, sebze üretimi konusunda Faydaları çoktur.

Tanım olarak, kompost humus organik madde ayrışma sonuçlar malzeme gibi değil. Biz büyümek ve sağlıklı bitkileri bizim bahçelerde kaldırmak biz de kaldırmak birçok besin toprakta. Hatta küçük arka bahçede, gelişmek sürdürülebilir tarım toprağı dışında ne aldık değiştirmeniz gerekir. İyi bir kompost üretken bahçecilik, azot, kalsiyum, fosfor, potasyum, kalsiyum, kükürt, vb gibi temel öğelerden oluşur.

Kompostlama en temel sadece bir yığın Bahçe kurulan türüdür. Kazık başlatılması için gereken iki bileşeni vardır. Sözde, "kahverengi" malzemeler, karbon ile sonbahar yaprakları gibi yüklü kurutulmuş çim kupürleri, ölü çiçekler, eski Mısır sapı ve hatta parçalanmış gazete bir parçası olun. Bölüm iki oluşur "yeşil" malzeme gibi sebze Mutfak atıkları (hariç et), tavuk, inek, at vs den hayvan manures azot ile yüklenen ve taze çim kupürleri.

Kazık dibinde kahverengi malzeme en az altı inç atarak başlayın. Üstünde tepe-in bu dört feet yüksek yeşil malzemelerin birkaç santim ekleyin ve her şeyi nemli tutmak emin olun. Isı ayrışma sürecini hızlandıracak kazık güneşli bir konumda olmalıdır. Tek gerçek iş üretken bir yığın geliştirme dahil "iki haftada bir çatal ile bu havalandırmak amacıyla açmak" var olduğunu. Kompost teslim gibi küçük bir buhar kaçar şaşırmayın. Hammadde çürümeye başladığında ortaya iyi bir şey bu.

Kazık bakımı konusunda titiz bir kaç hafta içinde aradığınız ürün gibi humus üretecektir. Ayrıca temiz bakmak ve koku ücretsiz olması. Alanı sınırlı veya görünümü ile ilgili endişeleriniz varsa, en az Bahçe Merkezleri kullanılabilir kompost kovaları bakmak ve depoları kendiniz yapın. Bu yer alan malzeme tutun ve bazı aslında havalandırma çok kolay yapma tekerlekleri döner üzerine monte edilir. Tam bir dönüş her hafta ve üst neydi bu şimdi alt malzeme çürüyen davul döndürmeniz.

Kompost içine almak ve çevre ve Bahçe iyi bir şey yapıyorsun olacak. Yerel olarak yetiştirilen, sürdürülebilir ve organik - gitmek yoludur!