Bahçıvanlık

Nasıl bir arka bahçe yatak kaldırdı ile başlatmak için

Arka bahçe yatak kaldırdı ya da tencere ile başlayabilirsiniz. Ev bahçe ABD'de bir numaralı hobi olduğunu. Arka kapıdan, sulu kırmızı domates seçmek ve o tatlı taze lezzet tadını daha fazla tatmin edici bir şey var mı? Bu bir zevk ve çoğu ülke Temmuz, Ağustos ve Eylül yaşamaya olsun sadece bir şey, ama o emin için değer mi. Kış köründe bakkal gidin ve domates paketi diyor, "Üzüm olgunlaştı ve tadı gibi yaz", inanma!

Oldukça taze yiyecek ve yapmak çok kolay gibi bir şey yoktur. Olursa olsun ne büyüklük-ebilmek var olmak arka bahçesinde veya sadece bir güverte veya veranda var olsa bile, bir bahçe için Oda Yatak kaldırdı, tencere, pencere kutuları veya toprak yapacak adil hakkında bir şey inşa ederek sahip.

İlk olarak, ne kadar yer ve zaman sen-ebilmek istemek-yeni projenize ayırmaya karar vermeniz gerekir. En yeni çabalar gibi küçük başlamak iyi bir fikirdir ve deneyimlerinden bilgi olarak büyümeye ve sonraki bir sezon büyümek. Bir veranda veya güverte gereken tek şey varsa, "Konteyner Bahçe" dediğimiz göz önünde bulundurmalısınız. Bu şey beş Galon kova, belki bir viski varil ya da belki de kullanılan bir el arabası gibi bir şey daha var. Hatta eski bir küvet hile yapacağını! Sadece onları temiz kompost toprak ile doldurun ve bitki hazır.

Biraz daha fazla alan varsa, yatak kaldırdı gitmek için yolu vardır. Bu bir ayak derin organik basınç tedavi kereste ve dört ayak genişliğinde, boyut aralığı ile inşa ve sürece istiyorum (en sık kullanılan 10-12 feet). Yatağın ortasına topraklarına adım olmadan ulaşmak gerekir çünkü genişliği sınırlamak önemlidir. Yükseltilmiş yatak kullanacaksanız kağıt kalem koymak ve ne kadar büyük bir alanı ile iş ve kaç yataklar için gidiyoruz inşa etmek istediğine karar için iyi bir fikirdir.

Bahçe yeni olduğu için bu-ecek var olmak temiz ot serbest toprakla doldurmak için iyi bir fırsat. Konteyner Bahçe yapıyorsun, herhangi bir kreş veya Bahçe Merkezi Torbalı toprak satın alabilirsiniz. Yükseltilmiş yatak için toprak veya yerel peyzaj hizmeti veya malç tedarikçi tarafından teslim bereketli olması gerekmektedir. Her 4 × 12 ayak yatak için yaklaşık 3/4 yarda küp gerekir. Sebze bahçeleri için kompost kerpiç belirttiğinizden emin olun. Teslimat, torf yosun toprak, yaklaşık % 5 kadar hafifletmek için az miktarda karıştırın. Doldurun konteynırları yukarı veya yatak ve bitki hazır.

Otlar oldukça kolaydır ve onları Konteyner Bahçe için ideal yapar fazla yer gerektirir yok. Sık kullandığınız dere otu, kekik, maydanoz, frenk soğanı, adaçayı, kekik, vb gibi her türlü çeşit seçin. Birçok otlar çok yıllık bitkiler, onlar-ecek büyümek sırt yıl yıl sonra her sezon süreçte olmadan anlamı vardır. Küçük bir yatak geri hayata erken baharda gelecek ve çok az bakım gerektirir çünkü chives harika. Kaplarda bitki birçok otlar içinde aşırı geçiriyordu ve verandaya baharda döndürdü.

Sebze ile ilgili, domates, salatalık, marul ve biber ile birlikte bariz bir seçim vardır. Bu dört öğe yalnız tüm sezon boyunca salata ile sağlayacaktır. Yeşil fasulye de çok popüler ve sendeleyerek ekimi ile bunları üst üste birkaç haftadır hasat mümkün olacak. Soğan çok iyi Amerika Birleşik Devletleri boyunca büyümeye ve "Ayarlar" dikilmiş. Bunlar sadece olgunlaşmamış soğan yaklaşık 4 bu ev bahçeleri için erken ilkbaharda dikim için ticari olarak yetiştirilen inç boyunda.

Çiftçi pazarlarında yeni Bahçe koymak bitkilerin birçok çeşitleri vardır. Her türlü bitki gibi ama devam edelim. Bahar geldi ve kirli almak için zamanı! Kuşkonmaz ve ravent, Greenwood kreş gibi çok yıllık bazı sebze ve otlar büyük bir seçim bulacaksınız.