Bahçıvanlık

Gül rozet hastalığı - bu ölümcül virüs bile knock-out gül saldırıyor

Gül rozet hastalık belirtileri etkilenen bitkiler kaldırma başlamadan önce gül, gerçekten korkunç hastalığı var emin olmak en iyi bu yüzden bu kadar ciddi değil bazı diğer gül gibi hastalıklar bakabilirsiniz.

Gül aramak için rozet ortak belirtileri şunlardır:

> Çiçek yaprakları ve köpekler stresli büyüme. Bu normal görünmüyor büyüme görünür. Bodur, köpekler, dar yaprakları ve garip görünümlü kütükler dwarfed büyüme.

> Kaynaklanıyor sıkılıyor, kümeleme, süpürge sapları cadılar süpürge gül adını veren görünüm gibi.

> Parlak kırmızı yaprakları ve kaynaklanıyor (değil her zaman anormal, olduğu gibi birçok gül çeşitlerin, taze yeni büyüme kırmızı olabilir ya da koyu kırmızı). Benekli renklendirme ve dinmeyecek kızarıklık arayın. Bu büyümeyi de sıradışı görünecektir.

> Genel düşüş ve bitki nihai ölüm.

Gül rozet hastalığı denilen eriophyid akar da gül yaprağı curl mite güllerinin besleyen kene tarafından yayılan bir virüs neden olur. Bu örümcek akarları ama insan çıplak gözle görmek mümkün daha küçük akarları değildir. Gül gül Rüzgar akımları üzerinde hareket ederler. Bu virüs ilk ABD wild, yerli gül nüfus ortaya çıktı ki düşünülmektedir. O zaman multiflora invaziv, kabul edilen Paravanlar ve ekranlar için bitki bir çözüm olarak hizmet Asya'dan ithal güller için yayıldı. Bu invaziv gül, bir kez de dahil olmak üzere peyzaj gülleri bulaştırmak için yaymak belgili tanımlık virüs hastalığa dirençli Knock-Out gül serisi ve Drift serisi düşünülmektedir.

Bahçıvanlar ve landscapers ağırlıklı olarak Knock-Out ve gül güzellik ve bakım kolaylığı için Drift dizi yararlanmıştır çünkü Rose rozet hastalığı çok geniş alanlarda zarar yaptı. O değil neden gül hala Rose rozet dayanıklı görünüyor, ama Drift ve Knock-Out gül bağışıklık değildir gösterilmiş bilinir.

Senin gül gül rozet hastalığı varsa yapmanız gerekenler?

> Bitki yok - bitki kökleri, kazmak o zaman torba ve yok etmek

> Çevresindeki toprak kullanımını sınırla

> Multiflora gül gül - 100 yarda içinde kaldırmanız sonra downwind multiforas gül bitki değil deneyin olamaz

> Büyütme üzerinden herhangi bir kalan roots izlemek ve kaldırmak

> Önlemek aynı toprakta herhangi bir yeni gül çeşitleri dikimi

Yolda durdu yaşayan benim ag Müfettiş son zamanlarda gül bu konuda konuştuk. Ona bilgi toprak dedi hastalıklı bitki nerede bulunduğunu 5 yıla kadar kusurlu.

Gül rozet hastalığı önleme

Tipik kene öldürme kimyasallar kez de akar bu türler üzerinde çalışmıyor gibi akar öldürmek son derece zordur. Ancak, bazı pestisitler Sevin, bifenthrin, bahçecilik yağlar ve haftalık Haziran ve Temmuz sırasında uygulandığında böcek sabun gibi bazı koruma sunabilir.

En iyi aksiyon önleme derstir. Senin güllerinden alınırken, onları dikkatle inceleyin ve Rose rozet yukarıda işaretlere bak. Tek hastalıksız bitki bitkiler yükseldi. Ne zaman dikim, senin güllerinden nefes ve bu çok kusursuz olmasa da bu akarları başka bir bitki yayılmasını önlemek yardımcı olabilir gibi hava dolaşımını sağlamak için oda bol verin. Ve son olarak, senin peyzaj rose bir tip güvenmeyin. Renk için söz değil. Bunun yerine farklı bir tür seçin. Multiflora büyüyen yakın yabani gül varsa, bir yaz esintisi, gül için mümkün olduğunca akar yakalayabilirsen yok edilmesi düşünün.

Biz bu önlemek ve Rose rozet, istila sona yardımcı olur. Yürek burkan bir hastalıktır, ancak uygun önleme ve planlama ile önlemek veya Bahçe ve peyzaj üzerindeki etkilerini azaltmak.

Biz farklı yetiştiricileri geliyor bizim gül yeni büyüme izleme için kararlıyız. Nakavt ve Drift gül kısa kaynağı önümüzdeki birkaç yıl içinde birçok yetiştiricileri bu korkunç hastalığı nedeniyle bu bitkiler büyüyen onların hakları sona erdirme gibi olması beklenmektedir.

Bu konuyla ilgili benim tarım aracı ile konuşma devam edecek ve yeni olarak güncelleştirmek veya daha fazla bilgi ortaya çıkıyor. Bu arada, en iyi önleme farklı gül çeşitlerinin bitki ve sürekli bu sorun kaynağı olarak bölgenizdeki multiflora gül çalılar arama etmektir.