Bahçıvanlık

Mantar gnats hydroponic bahçe içinde kontrol etmek için bir rehber

Yetişkin mantar gnats tamamen zararsızdır, ancak onların larva herhangi bir bahçe içinde gerçek bir sorun vardır. Larvalar içinde yaşamak ve sonuçta büyüme ve gelişme engelleyici bitkilerin köklerine besleme. Kökler zarar olsun, onlar rot ve bakteriler yaşamak için bir yer olacaktır.

Yetişkin yaklaşık 200 ortamda onların 10 günlük yaşam süresi sırasında çok acil eylem gerekli istilası, önlemek için yumurtalarını edebiliyoruz. Larvalar, nadir bitki öldürmek, ancak, neden zarar büyük ölçüde verimleri ve sizin bitkiler genel gücü azaltır

Mantar gnats nüfusu denetlemek için tüm Bahçe tencere sarı yapışkan tuzakların yerleştirin. Mantar gnats büyüyen orta ve dışarı gitmek ve yapışkan tuzakların koyarsanız bile orta ulaşmadan yakalanırlar. Kapana kısılmış gnats belirlenmesi, önleme stratejileri iyi çalışıyoruz ne zaman önemlidir istila düzeyi hakkında bir fikir verecektir.

Mantar gnats kontrol etmek için diğer basit ve etkili ipuçları şunlardır:

* Herhangi bir kapılar, pencereler, havalandırma ve diğer giriş noktaları Bahçe üzerinde ekranlar yükleyin. Diğer sinir bozucu böcekler de dahil olmak üzere tüm gnats Bahçe dışında tutulur emin olmak için iyi bir kafes seçin.

* Bahçe araçları ve kaynakları kullanmadan önce sterilize.

* Bahçe, git önce üstünü değiştir ve önce ellerinizi iyice yıkayın emin olun.

* Herhangi bir çürümüş ölü ya da diri plat madde çevresinde ve Bahçe içine atın. Do bu kez gnats yumurta ve ıslak, yemeyi seviyor yatarken yapraklar çürüyen kökler ve diğer organik maddeler. Onları torbaya yerleştirip hydroponic bahçe torbayı getiren hemen kurtul onlardan.

* Almak pets dışarı Bahçe, mantar gnats ve istenmeyen diğer böceklerin olası taşıyıcıları oldukları gibi.

* Hydroponic sisteminizi noktasına dolum önlemek bu büyüyen orta 's yüzeyi her zaman ıslak. Böylece onlar doldurmak değil ve büyüyen orta ıslak doldurma süresini azaltmak gerekli olabilir.

* Herhangi bir klon veya fide bahçe içinde getirmek kesinlikle ücretsiz zararlıları ve hastalıkları ilgilen.

* Her hasat sonra iyice hidroponik sistem temiz. Alg eser yok emin olun ve tüm kapsayıcıları ve çizgiler iyice yıkayın. 1 ons başına yüzde 35 hidrojen peroksit karışımı su her galon bir gün için sistem çalıştırın. Drenaj ve sistem durulayın.