Bahçıvanlık

Neden orman gülleri başaramamak-e doğru büyümek ve soğuk iklimler için iki süper hardy orman gülleri

Zaman herkes söylemek; "Orman gülleri de yapmak yok veya benim için büyü." Hemen şimdi ve burada o kadar ve ne kadar neden böyle hasta'söylemek sen düzeltmek için.

İster inanın, ister inanmayın, orman gülleri ve Azaleas büyümeye oldukça kolay ve sadece onları mutlu etmek için bir şeyler alır. Senin yarda veya göz ardı edemez senin manzara orman gülleri büyüyen hakkında temel bir sır ve yeterince güçlü ifade edemem. İşte...

Orman gülleri ıslak ayakları gibi değil!

Ayakta veya kök sistemlerini toplama nem her türlü tahammül edemez. Bir ormangülü veya mücadele dışında çalışıyor orman gülleri, manzara varsa, geri çekil ve çok yakından bakmak, orman gülleri konumda ve bu kontrol listesi çalıştırın.

1. ne gibi toprağı dikim yatakta.

2. çok iyi drene iyi humus mi?

3. Eğer bir kürek alıp alanı olacak olduğunu toprağın kolayca bir kürek toprak dışarı kepçe küçük bir toprak yığını çöker ya da o-ecek kalmak içinde bir katı şeker?

4. senin ormangülü yakınındaki bir downspout mi, yoksa oluk yere, orman gülleri taşması mı?

5. yatak çevresinde alt noktasına alan yerleşmiş olduğunu ormangülü ve yatağın arkasına yakın toprak var mı?

6. yatakta bir otomatik sulama sistemi var mı yoksa düzenli olarak o yatakta çiçekleri sulamayı mı?

7. ne kadar malç o yatakta var mı?

8 hiç yatakta malç gevşetin veya devam yeniden uygulamak taze malç ne var ki?

9. ne kadar derin, orman gülleri, başlangıçta manzara modunda yüklendiğinde planlanmış mıydı?

Bütün bunlar orman gülleri ve diğer bitkiler, özellikle herdem yeşil ve Japon maples süper sağlıklı olmayan bir ortamda katkıda bulunabilir.

Kökleri aracılığıyla tüm bitkiler nefes! Bunu biliyor muydun?

Tüm bitkilerin kök sistemlerini havadan oksijen transfer yeteneği olması gerekir. Biliyorum, kulağa biraz çılgınca, ama gerçek. Bu yüzden ne zaman bir bitki çok derin bir manzara modunda yüklenmiş veya ıslak konum dikti, mücadele ve kez ölmek. Bazı bitkilerin diğerlerinden daha kötü nefes toprak daha toleranslı, ama nefes almak istiyorlar. Orman gülleri, Japon maples ve diğer herdem yeşil bitki birçok çiçekli çalılar bundan daha az hoşgörülü.

Orman gülleri ıslak ayak koşullar ne kadar sevmemek ve tam olarak ne ıslak bir durum teşkil anlamak önemlidir. Size anlatmaya çalıştığım göstermek için ben "biraz rhododendrons olan ilişkimi bir gerçek hayat hikayesi" söyleyeceğim.

Uzun yıllar önce iki arkadaşım Larry ve Dale ile bazı bitki yetiştirme. Larry'nin arka bahçe bitkilerle dolu ve biz bu bitkilerle dolu Yani Dale boş çok sahip olduğu benim arka bahçesinde bitki ile doluydu. Ya satmak veya daha fazla oda vardı nerede bir alana taşımak için vardı benim arka bahçesinde 705 rhododendrons vardı. Böylece daha fazla para için daha sonra onları satabiliriz taşımak karar verdik. Biz onları 600 Larry'nin arka bahçesinde dikildi sonra diğer 105 Dale'in boş çok devraldı yüzden odadan dışarı koştu.

Zaten Larry'nin bahçede büyüyen bir sürü vardı ve toprak biraz yapışkan ama kızılcık ağaçlar ve diğer bitkiler de var gibi görünüyor. Çünkü toprak yapışkan bu bitkiler satmak için zamanı geldiğinde bir kök topu kazma, topları asla ayrı düştü çünkü kolaydı. Bu kullanışlı özellik var ne zaman topu ve bitkiler kazma çuval bezi var.

Dale'in çok ise çok farklı. Tüm kum ve çakıl oldu. Çoğunlukla çakıl! O rock grubu kök topla kazmaya zorlu ve kelimenin tam anlamıyla toprak kayalara çarptı spade geliyor sparks görebiliyordu. Bu kayaları birçoğu güzel bir boy patates büyüklüğünde oldu!

Toprak iyi drene ama değildi kuraklık zamanlarında biz üzerinde su yok çünkü büyük olursa olsun çok. Bir yaz çok kuru oldu bazı orada 2 yıldır Çince dogwoods kurudu.

Toprağı kuru, sıcak ve olabildiğince kayalık olabilir gibi.

Rock çiftliğinde diktiğimiz 105 rhododendrons loved it!

Onlar gibi mutlu olabilir mutlu olmak ve onlar gibi otlar büyüdü. Larry'nin evinde diktiğimiz 600, iyi görünüyordu yaptı ama onlar onları satabiliriz önce iki yıl en az bir ek aldı. Hiçbir zaman düz kapalı rock grubu 105 sattık ama onları satabiliriz diye her reach manzara boyutu ağır toprak içinde olanlar için birkaç yıl aldı.

Tamam o zaman ve orada ne kadar ıslak ayak rhododendrons sevmemek gerçekleşmiştir!