Bahçıvanlık

Nasıl kediler bahçesinde bir banyo kullanmalarını tutmak için

Dave, yerel bir restoranda ve müşteriler için onların artıkları musallat seven dost canlısı sokak köpeği oldu. Dave, aslında bir kızdır. O uğrak restoran sahibi sonra adı verildi. (Bildiğimiz o kadın, ama yine de onu Dave aramaya karar verdi.) Şimdi gün benim arka avlusunda sadece yemek Dave yapar.

Dave (gibi en cats) bahçesinde takılmak ve benim peyzaj yataklarda şekerleme için seviyor. Sadece o onu kedi kumu kullanıyor değil sürece büyük bir kısmı, onu orada... sorun değil.

Bahçenizde büyük çöp kutusuna yapar.

An açık havada kedi olunca da tuvaletin dünyadır. Kediler... tuvalet alışkanlıkları ile yabancı Eğer şanslı seni! Sana vereyim. Kedi idrar aslında grow miktarda amonyak konsantre o oturur gibi güçlenecek. Peki ne zaman senin kedi senin domates bitki işiyor, yaprakları yanar sürpriz değil.

Cats-si olmak onların dışkı gömmek için doğal bir içgüdü. Büyük kediler, vahşi, kendi bölgelerini işaretlemek için kendi atık kullanın. Kendi topraklarını iddia için yol olarak onların dışkı çıkarmış kediler terk hakim. Hakim daha az cats gönderme eylemi onların dışkı gömün.

Neredeyse tüm Evcil cats kendi atık (çöp kutusuna ya da bahçede olması) hareket insan sahiplerine teslim olarak gömerler. Bu doğru Dave. Üst kediyim ' bölümleri yuvarlak. Kediler de her iki yırtıcı önlemek ve konumları onların favori asmak çıkışları öğrenme av kendi atık gömecekler.

Nasıl doğanın programlama rewire? -Hayır, değil. Yapabileceğiniz en iyi Bahçe kediler kendi iş yapmak için daha az tercih bir yer olmasını sağlamaktır.

Koku alma duyusu yerli kedi insan neredeyse 14 kat daha güçlü. Bazı kediler için hoş olmayan kokular. Ne düşündüğünü biliyorum: Kediler dumpsters içinde yaşamak. Bir kedi kötü kokuyorsa o zaman muhtemelen bahçeye dikilen istemiyorum. Yanlış! Bu şeyleri bize harika kokuyorsun. Yankee mum için kanıtı olabilir eminim.

Lavanta

Narenciye

Sardunya

Kahve

Lavanta, rue, Sardunya gibi şeyler dikim, köri bitki, biberiye ve narenciye kokulu bitkiler kediler Bahçenizde asılı caydırmak. (Lemongrass istisna gibi görünüyor. Kediler gerçekten limon üzerinde otlanmak gibi.)

Bahçe yatağında narenciye kabukları veya kahve telvesi koyarak cats-ecek da almak. Hafifçe kahve telvesi ile gidin. Bu bitkilerin takdir değil, toprak asitlik bir sürü ekleyebilirsiniz. (Açelyalar, orman gülleri, yaban mersini ve ortanca o yine de seveceğim!)

Biz insanlar hoş olmayan iş gibi dedi birkaç caydırmak vardır. Coleus canina bazen "Korkak kedi bitki" adlandırılan sürünen bir bitkidir. Buna karşı fırça kokuyor hafifçe kokmuyor olur. Kimseyi korkutmaya yeter.

Predator idrar işi başka bir sert, henüz tatsız yoludur.

Bir avuç Naftalin bir plastik şişe (delikli içinden dürttü), kedigiller (ve komşular) uzak tutmak için başka bir yoludur.

Onun be malçlama kedi çiçek yatağın dışında tutmak söyledi. Bu doğru değil. Malçlamanın onları tutmak değil iken, onları--dan istimal o-e doğru a çöp kutu devam. Malç, kendi atık gömmeye zorlaştırır. Bu kazı hoşlanmıyorlar.

Aynı şekilde, eskrim, tel örgü veya kafes Bahçe yatağının üzerinde düzenleyebilirsiniz. Bitki kafesi deliklerinden büyüyecek ama kediler bölgede kazmak mümkün olmayacaktır.

Sprey şişeleri tablolar ve sayaçları kalmak eğitim ev içinde olan cats için benim en sevdiğim araç vardır. Onlara biraz spritz su vermek ve davranışı tekrar hızlı bir şekilde değil öğrenmek. Kediler kendi bahçesinde sprey şişe etrafında takip gerçekten verimli değil. Bunun yerine bir aktif hareket yağmurlama deneyebilirsiniz. Kedi (ya da diğer hayvan) önünde yürürken sadece yanar. Hayvanları uzak tutmak ve aynı zamanda, bitkilerin su gerekir.

Benim tohum tepsilerde döşeme kediler tutmak için kürdan toprakta yerde. Walmart ve bizim dolar mağaza ahşap kebap şişleri satmak. Onları çiçek yatak ve kediler, bitkiler üzerinde yatıyordu değil sopa.

Biri bahçede almak cats rahat etmek için krikolar (oyuncaklar) yağmurlama öneririz duydum. Bu fikir için Saksı bitkileri gibi ama onları bahçemden almak istediğimden pek emin değilim zaman yatak yeniden dikim zamanı.

ASPCA yerine yapma Bahçenizde arzu daha az bir kedi için öneriyor, bir kedi için daha cazip bir alan başka bir yerde oluşturun. Küçük bir alan bulmak ve kum ile doldurun. Onlar-ecek var olmak daha Bahçe litrelik kutusu olarak kullanmak apt.