Bahçıvanlık

Ortancaların: onları ne zaman budamak? Neden çiçek mi?

Ortancaların iki kategoriye ayrılabilir. Bu da geçerli yıl büyüme çiçek ve bu o eski ahşap, (geçen yılki büyüme) çiçek.

Eski ahşap üzerine çiçek ortancaları macrophylla aileden vardır. Bunlar, Nikko Blue, Endless Summer ve birçok diğer pembe ve mavi içerir. Eski ahşap üzerine çiçek derken yani şimdi buds önümüzdeki yaz için ayarlama şu meşgul olduklarını. Yani gelecek yıl ne zaman onlar almak Bahar, büyüyen kapalı çiçek sürgünleri aslında eski ahşap, bu yıl üretilen ahşap ortaya çıkacaktır.

Yeni ahşap üzerine çiçek ortancaların genellikle Annabelle ve Paniculata Grandiflora (PG) gibi beyaz ortancaları vardır. Bahar yeni büyüme koymak ve daha sonra daha sonra yaz aylarında yeni blooms aslında yeni büyüme sonunda üretilmektedir. Bu yüzden Annabelle ve PG böyle üretken jimnastik pantolonu vardır. Çiçek tomurcukları kurmuşlar ve hemen hemen büyük, güzel, bol çiçek tomurcukları o üretmek. Neredeyse hiçbir şey onların çiçek açan dizisi ile ters gidebilir.

Ama mavi ve pembe ortanca (macrophyllas) ile her türlü çiçek tomurcukları ile ters gidebilir. Çiçek tomurcukları, Ağustos ve Eylül üretilmektedir beri sert kış çiçek önce yapmak zorundalar. Çiçek tomurcukları tarafından aşırı soğuk hasar görebilir.

Budama? Çiçek, önce onlar yeni çiçek tomurcukları kazanmaya başlamak için bir şans sonra macrophylla ortancaları sağ budamak. Annabelle ve PG ortanca ve yeni ahşap üzerine çiçek diğer ortanca silinen sırasında geç Güz, kış veya erken ilkbaharda. Onlar baharda büyüyen başladıktan sonra çiçek sonra herhangi bir budama kadar yapmayın.

"Endless Summer Hydrangea" piyasadaki en popüler yeni çeşitlerin biridir ve bu birden çok kez bir sezonda çiçeklenmeye bilinmektedir. Macrophylla aile ve eski ahşap üzerine çiçek tomurcukları ayarlar ama aynı zamanda daha fazla tomurcukları ve büyüyen sezonunda çiçek üretmek için bilinir. Hala eski ahşap blooms bir ortanca olarak değerlendirilmelidir.

Yani... bütün bunlar ile değil, ortanca çiçek sonra çiçek tomurcukları kapalı buruşması veya tomurcuklar kış daha çok zarar gördü dedi.

Ortancaların birçok bitki su gibi ve en azından azıcık gölge onları mutlu ve sağlıklı kalmak yardımcı olur.