Bahçıvanlık

Neden kendi yabanmersini yetişir?

Yaban mersini sizin için iyi! Düşük kalori, sodyum düşük ve hiçbir kolesterol içerir. İyi bir lif kaynağı olduklarını ve kan kolesterolü düşürmek için bilinen pektin içerirler. Mesane enfeksiyonları önlemek için söyledi ve kanserlerin bazı türlerine engelleyen bazı kabiliyetine sahip olmak dedi.

Yaban mersini büyümek kolay, ama onları üç yıl çok meyve üretmek ve tam hız almak için neredeyse altı yıl alır.

Eğer Kuzey Devlet Ohio gibi Highbush Blueberry bitkiler istiyorum. Güneyli bir durumda iseniz, Rabbiteye ya da Güney Highbush Blueberry bitkiler istiyorum.

Yüksek çalı yabanmersini en yaygın "Bahçe" çeşitleri vardır. Kuzey yüksek çalı çeşitleri 4-7 bölgelerde büyür. Güney yüksek çalı çeşitleri, 5-9 bölgelerde büyür. Güney Kuzey yüksek çalı çeşitleri daha küçük meyveler yüksek çalı çeşitleri eğilimindedir, ama onlar çok daha fazla ısı dayanıklı. Ortalama 6-8 feet yüksekliğe yüksek çalı yabanmersini bitkiler büyümek. Bazen onlar 12 adım yüksek olarak büyüyecek. Ne zaman dikim, onları 3-4 adım uzaklaş uzay. Sapları 6 yıl sonra verimsiz olur ve kapalı silinen.

Rabbiteye yaban mersini isimlerini almak, çünkü berry pembe shade (gibi tavşan göz) mavi ve olgunlaşma önce döner. Rabbiteye 7-9 bölgeler için uygun düşük chill çeşitleri vardır. Daha soğuk bölgelerde yetiştirilen olabilir, ama onların düşük soğutma gereksinimlerinden dolayı onlar erken meyve üretmek apt. Frost bahar için bir ürün kaybedebilirsiniz.

Rabbiteye yaban mersini daha tolere edilebilir kuraklık ve zavallı toprak koşullarına diğer çeşitleri vardır. Çoğu insan için şaşırtıcı, onlar aslında yüksek çalı çeşitleri uzun. Rabbiteye, tek başına, 20 feet yüksekten ulaşabilirsiniz!

Yaban mersini bitkiler, ama bitkiler berry yama içinde birden fazla Tarõmõn bitki varsa daha fazla meyve üretecek sadece tek bir tür yaban mersini, bitki ve meyve-ecek var olmak büyük eğer meyve üretecek. Eğer mümkünse farklı iki çeşidi bitki çok onlar cross-pollinate.

Çoğu bitki gibi yaban mersini gerçekten iyi drene iyi zengin toprak gibi. Ne zaman ilk dikilen ama toprak tutmam düzenli olarak su ihtiyaçları vıcık vıcık all

tam zamanı. Sulama arasında kurumasını bekleyin.

Bitkiler olmalıdır en az 4' ayrı, 5' daha iyi olurdu.

İlk 3 yıl için küçük budama gereklidir. Tarafından 4 yıl içinde bitkinin tüm ölü ahşaptan kaldırın ve criss-bitki içinde crossing herhangi bir dalı kaldırın. Tüm diğer şubeleri güneş ışığı ve hava akışı gerekir.

Malç tabakasının nem, tek tip toprak sıcaklıkları ve denetim weeds korumak için kök bölgesi Blueberry bitkiler üzerine koymak için iyi bir fikirdir.

Yıl 5 ve 6 Blueberry cennet ve yaban mersini bitkiler olacak tam yaban mersini uzun yıllar gelmek için geniş bir ürün üreten sadece tutacak.

Silinen kalsınlar. Soğuk Amerika'da orta Mart ayında normal budama yapılır. Sıcak Birleşik daha önce kuru erik.

Yaban mersini iyi eğlenceler!