Bahçıvanlık

Dikim için ipuçları

bir sır bilmek ister misin?

Bitkiler mutlu zemin vardır!

İşin sırrı bu. Bir bitki satın ve mutlak en iyisi eve bitki almak o an dikti olmaktır yapabilirsiniz. Bitkiler toprağa en mutlu, onlar o mutlu oturma üstünde belgili tanımlık tepe-in yere değildir, ne de bir kap içinde büyümüş çok mutluyuz. İse, yılın hangi zamanında toprak donmuş değil sürece sen olabilir ve bitki 's kalıcı ev yüklemeniz gerekir önemli değil.

Zamanlama her şeydir!

Yılın doğru zamanda doğru şeyi yapıyoruz ve kendiniz yapmanız gerekenler ve ne zaman yapılması gereken yazılı bir program yapmak emin olun. Zaman geçiyor! Bu konuda her şeyi bir bir şey yapmaya fırsat kaçırmayın için öncelik vermek gerektiğini söyledi.

İlgili kök bitkiler bağlı, bu durumda kök bağlı Japon Maples hakkında konuşuyorduk. Eğer onlar ciddi biçimde bağlı kök rahatsız ve muhtemelen bazı kökleri kesilmiş gerekir. Beri zaten bunu onlar muhtemelen iyi gidiyorsun. Ancak, zaman kökleri girdling bu alışkanlığı kırmak için dikey kesme başlatmak zorunda ne kadar sen bitki şok edecek bulunmaktadır düşünmelisin.

Kökleri kesmek bir bitkinin topraktan kazmaya benzer olacak. Bu bitki için yıkıcı bir şey olabilir. O tür bir "ameliyat" yapılması gerektiği zaman, ı-cekti pek çok bitki atıl gittikten sonra işi görmeyi tercih ederim. Bu şekilde bitki bir şey hissetmeyecek güvenle uzakta kesebilir.

Gerçekten bir insan ameliyat gibidir. Bir insanın uyanık olduğunda ciddi yaralanmalar şiddetli şok neden olur. Ancak, sakinleştirici ve derin bir uykuya (uyuşukluk insanlar için) içine koymak yaralanmaları (cerrahi) aynı tür şoka hasta olmadan olmak zorlamak.

Ve bu yüzden her zaman derim, zamanlama olan her şey bu işte.

Dışarı gel, onları erken ilkbahar ve hepsini daha önce kazdık al kazmak zorunda bitkiler büyümek bir yatakta varsa onlar yaprak. Bir kez yapraklarda koydular, orta Kasım'a kadar oyun biter.

Kabın içine zemin ile köklü bitkiler varsa, bunları taşımak ve bu kökleri de erken ilkbaharda döşeme. Bu sayede büyüyen sezonunda şoka bağlı olarak ne kadar çok bitki ve ne kadar büyük kökleri vardır. Çünkü esrar büyüyen sezonunda taşındı ve süreç içinde kökleri çok kırdı aşağı wilt bitkiler vardı.