Bahçıvanlık

Çok yakında çok sıcak değil mi? Tesislerimizde nasıl etkiler?

Şeker için gitmiyorum bu ceket.

Derin gerçekten bu konu hakkında endişe duyuyorum, gerçekten sıcak hava erken bu yıl. Dış güzelliği. Bir süre dün dışarıda kaldım. Gerçekten, gerçekten güzel out oldu. Pam, karım, bir diz kapağı değişimiydi vardı ve sadece iki gün hastanede ama bile o verandaya bir süre için yapılır. Babası leafing dışarı bizim altın bukleler söğüt ağacının altında küçük dalları kadar komisyon karar verdim şu an biraz bunalmış olduğumu biliyor! Yaprakları vardır.

Babam hukuk Mayıs ayında 84 olacak ve o kadar benim çim yatan! Yardım seviyor ve o kadar yapmak biliyordu. O iyi biri.

Komşum bir kar çeşme ağlayan tam bloom daha sonra bugün veya yarın olacak kiraz vardır. Tomurcuklar üzerinde benim Japon maples şişlik.

Ben endişe duyuyorum kadarıyla, bu iyi değil. Açıkçası, ben derin endişe duyuyorum. Ama bu konuda yapabileceği bir şey değil bu sabah Pam bana hatırlattı bu konuda fretting gibi.

Tehlike nedir?

Frost, genellikle leafing başladı en dayanıklı çalılar etkilemez. Ama zor bir dondurma, 32 derece F. aşağıda yıkıcı olabilir ve eğer biz-ebilmek yapmak o orta-sert bir donma hiçbir şey olacak bence küçük bir mucize. Ne de olsa, burada Kuzey Ohio sıcaklıklar yirmili Nisan ayında oldukça yaygındır. Bu yüzden biz bazı nasıl bu dodge, biz bizim şans yıldızına teşekkür etmek gerekir.

Peki, nasıl onlar yaprak başladıktan sonra donma veya Don hasarı tesisleri korumak? Bazı şeyler biz korumak, diğerleri değil. Sıcak bir yer. Zemin ısı için kullanışlı bir şeydir ve çiçekler, küçük bitkiler ve düşük büyüyen çalı korumak için yararlanmak. Don sen şüpheleniyorsanız veya herhangi kapsaması gereken zor bir dondurma bile bu bitkiler ile ilgili. Ne zaman güneş şeffaf plastik hiç kullanmayın. Şeffaf plastik, sadece daha fazla ısı oluşturur. Ama iş büyük battaniye, tarps ve açılan bezler. Eğer herhangi var mı ya da onlar-ebilmek almak çok battaniye süsleyin.

Bitkiler tamamen kapak ve kapak kenarları aşağı ağırlık. Sadece hava sıcaklıkları veya frost bitkiyi üst korumak için çalışıyoruz, ama da bitkiler etrafında mikro bir ortam yaratan, olabildiğince fazla zemin ısı tuzak için çalışıyoruz.

Küçük ağaçlar ve çalılar, peyzaj de karşılanabilir. Sen onları nokta sen-ebilmek yapmak ayni ve zemin ısı tuzak, gerçekten kapak boyutuna bağlıdır kapağı olabilir olsun veya olmasın kullanın. Ama sadece çiçekler ve yapraklar kapsayan dondan korumak. Sert bir dondurma o son için bir saat veya iki seni ondan korumak mümkün olmayabilir.

Diğer bitkiler ve uzun boylu ağaçlar kendi bahçesinde, yapabileceğiniz bir şey yok mu?

Ne zaman bitkiler bir kaplama ile kaplanmıştır frost gerçekten bir bahçe hortumu alın ve kapalı bitkiler frost durulayın ve bu gerçekten yardımcı olur. Çoğu zaman güneş doğar ve sayısı ayaz kaplı oluşur, hasar frost ile gider ya da çiçek açar. Frost gerçek zarar gelmez. Bu bitkileri yakar frost ile parlayan güneş var.

Ama bu güneş doğmadan önce işlemi durulama başlaman lazım. Güneş doğmadan önce yapmak zorundayız.

Buralarda, sulama hatları sadece bu amaç için çilek alanları kurmak için çilek yetiştiricileri tutun. Gecede bir şans Frost olduğunu düşündüğünde onlar 4: 00'de su başlatmak için doldu. Sık sık çilekli tesisleri tamamen buz üzerinden akan su ile kaplıdır. Ama onlar sadece su kadar uzağa buz erir yeteri kadar ısıtır ve çilek blooms bir gün daha güvenli uygulayarak devam edin.

Üzüm çiftçiler aslında eski uçak motorları almak ve kendi alanlarında en sonundaki bir stand mount ve Don yapacak düşündüğümde gece yarısı dışarı çıkmak ve bu motorları, Rüzgar Rüzgar yerleşme frost engellemek için üzerinden oluşturmak için uçak pervane ile ateş.

Yani zaman çilek sonbaharda bu yaz veya üzüm satın gidin ve fiyatı yüksek görünüyor, yetiştiricileri satmak için bir meyve ürün sahip olduklarından emin olun yapmak her şeyi düşünüyorum.

Yani... onları karşılamak deneyin bazı bitkileri, peyzaj, Don veya bir dondurma zarar olabilir düşünüyorsanız. Örtbas edemez eğer onları güneş doğmadan önce gidin ve frost uzağa durulayın.

Ve şimdi, Bütün dua devam etmeliyiz. Bu bitkiler çok çabuk leafing.

Ben derin endişe ve bazı ne güçsüz. Doğa böyle. Ve doğa için minnettar olmalıyız bizim için çok şey var, sadece bu ile rulo ve iyi yapmak zorundayız.

Ve bu yüzden bitki yetiştirme seviyorum. Ne olursa olsun ben her zaman etkilemek ve beni her gün hayret bitkiler büyük bir kaynağı var çünkü.

Her zaman olduğu gibi ilham kal!

-Mike McGroarty