Bahçıvanlık

Nikko blue ortanca - büyüyen, yayma ve yapım onları çiçek

Nikko Blue ortanca. Açtıklarını yapma sırrı nedir?

Ben ı discovered Nikko Blue ortanca yapma gizli düşünüyorum deli gibi çiçek.

Onları rahat bırak! Gerçekten. Onlara ihtiyaç duydukları her şeyi vermeye çalışıyorum bitkiler ile tinkering çıkın. Neye ihtiyaçları olduğunu iyi toprak ve yeterli miktar ama olmayan bir yere su ve biraz güneş ışığı bereket. Aynen öyle. Onları gübreleme ve concoctions her türlü üzerlerine dökülen çıkın.

Ne yapacağımı biliyorlar. Genetik bir şey ve bir şey yapmak için kablolu vardır. Yaprak ve çiçek olun! Pekala, iki şey. Ama bunu biliyorlar. Burnunu kendi işinde yapışmasını ihtiyacım yok. Yukarıda belirtilen üç şey onlara ve onları bırakırsanız yalnız onlar çiçeklenme büyümek ve.

Ne zaman benim Nikko Blue ortanca kuru erik veya döşeme?

Nikko mavi ortancaları macrophylla aile içinde ve bu nedenle bu doğru sonra kütükler budamak çoğu insan demek. Bu harika bir tavsiye ve sizi takip etmeli ama bu baharda beni biraz çapraşık vardır bir şey keşfettim. Bu bahar hakkında 50 Nikko Blues aldım. Onlar alanı olduğunu ve sadece biraz geç çıkardı. Bunun üzerine küçük bir Don tarafından tazed var sanırım. Bu yeni Bahçe bir terimdir, Tazed. Başka bir deyişle, onlar çok iyi görünmüyordu ve hoş çok zevksiz.

Mayıs ortasında olsa bile onları gerçekten sabit budamak karar verdim.

Ne oldu? Onlar silinen sonra güzel yeni büyüme ile fışkırma ve deli gibi çiçek açan başladı! Sadece onları Mayıs ortasında budamak mı, gerçekten çok onları kesti.

Daha önce de söyledim ve ben birçok, birçok kez gelecekte söylerim eminim.

Bitkiler ile tinkering çıkın!

Onları bunu yaparken veya bunu şarkı ve dans ve ayın üstünden atlamak için bu mağaza satın concoctions tüm ihtiyaçları yok. Sadece ihtiyaçları yok! İyi toprak, su ve güneş bir düzenli olarak drene ihtiyaçları var. Bu ihtiyaçları var. Onlar yeter.

Mike! Yalancı, yalancı ateşe pantolon!

Haziran ayında bu ortancaları döllenmiş dedin! Bana değil döller ve gübreleme. Bana bir şey söyle ve başka bir şey kendiniz yapın. Ne, Mike?

Harika bir soru! Beni yakaladın. Bunu anlamak senin için çok önemli. Benim manzara bitkilerde hiç döllenmiş değil. Belki de gül dışında çünkü bunu unutmayın ve ne zaman onları Bayer 3-1 ile sprey gül ve çiçek spreyi ve bu içeren bazı gübre. Tüm diğer bitkiler benim peyzaj hiç döllenmiş değil. Onları satın beri onlar döllenmiş değil.

Benim peyzaj bitkileri için hiçbir gübre neden? İhtiyaçları yok. Mutlaka para cezası yapıyorlar.

Neden kaplarda bitkiler döllemek?

Kreş kaplarda yetiştirilen bitkiler toprak daha az büyüyen mix ne denir yetiştirilmektedir. Başka bir deyişle, potu toprak toprak hiç değil ve herhangi bir toprak içermiyor. Genellikle ağaç kabuğu karışımları bir kombinasyonudur. Bunun nedeni bir sürü ve drenaj büyük bir şey. Bunlar gerçekten iyi karışımları drenaj kabuk. Ama bu besinlerin çok yıkanmış olduğunu uzağa önce onlar bitki tarafından absorbe edilebilir demektir. Ve bu daha az toprak karışımları ile başlayan besinler çok düşük. Bu yüzden kaplarda yetiştirilen bitkiler döllenmiş gerekiyor. Bir peyzaj bitkileri döllenmiş gerekmez. Umarım bu mantıklı.

Nikko Blue ortanca mavi nasıl yapabilirim?

Nikko Blue mavi değil veya mavi yeterli toprak ile alüminyum sülfat ekleyebilirsiniz ve o-meli yapmak çiçek daha fazla renk mavi. Herhangi bir tam hizmet Bahçe merkezinde alüminyum sülfat alabilirsiniz.

Nasıl ortancaları yaymak?

En ortancaların yaz yumuşak yeni büyüme kullanarak yaparsanız yaymak kolay. Bahar değil ama yaz. Haziran ortalarında veya sonrası.

Yani Bu yazıdan ne öğrendik?

Bitkiler ile tinkering çıkın. Bitkiler olsunlar. Ne yapacağımı biliyorlar. Onlar yavaşlatmak veya neredeyse çıkmak zorunda bitkiler çiçek tomurcuk yapmak için sırayla çiçek tomurcukları üzerinde birlikte çalışmak için tüm büyüyor. Ama her türlü performans arttırıcı karışım onları terk ediyorsun, onlar yavaşlatmak ve çiçek yapmak. Senin gibi Hızlandırıcı pedalı yere ta tutarak sonra köşeyi dönmek çalışıyorum olduğunu. O çalışmak için gidiş değil!