Bahçıvanlık

Neden yatak kaldırdı? yükseltilmiş yatak ihtiyacım var?

Yükseltilmiş yatak bina üç birincil nedeni vardır.

1. Sebze Bahçe sahip yükseltilmiş yatak-ebilmek var olmak gibi şeyler için zayıf bir geri varsa bazı stres kapalı veya geri alın. Ama tabii ki, genellikle yükseltilmiş yatak oluşturmak için yoksa yapmak istediğin bir şey değil bu yüzden bazı iş alır. Ama o aşağıdan almak için imkansız veya diz çökmek için için iyi değil, o zaman biri olan yükseltilmiş yatak inşa yardımcı olabilir sizin için dünyadaki en iyi şey olacak.

2. yoksul toprak! Bahçende gerçekten yoksul toprak var ve sadece o kadar iyi olan bitkiler büyümek değil, yükseltilmiş yatak bina şu yatağı organik madde ile dolu zengin toprak doldurmak sağlar. İyi drene yükseltilmiş yatakta iyi toprak varsa gerektiği gibi su ve çok uzun süre ıslak kalma çok ıslak şeyler hakkında ya da kötü, söz konusu değil. Bu iki nedenden dolayı ne zaman installing manzaralar ve kariyerimde de 500 evler çevre düzenlemesi, yatak kaldırdı. Peyzaj bitkileri gelişmek böylece bitki için güzel toprak istiyorum bu yüzden birçok durumda toprak kötüdür. Ve ikinci olarak estetik bir yükseltilmiş yatak sağlar.

Estetik.

3. yatağı ortaya çıktığında güzel bitkiler peyzaj gösteren daha iyi bir iş yapabilirsiniz, çünkü çevre düzenlemesi olduğunda yaratmak başlıca nedenlerinden biri yataklar oluşturulur. Sadece bir yatak evinizin etrafında işaretlemek ve çalılar bitki iyi peyzaj, merdiven adım etkisini kaybedersiniz. Adımları bir dizi çevre düzenlemesi de bakmak gerekir. Sokakta ilk adım, çim, yükseltilmiş yatak, üçüncü ikinci olduğunu düşük Maki peyzaj, dördüncü çok önünde Maki peyzaj dikim ortasında büyüyen ve beşinci Peyzaj arkasında uzun boylu çalılar olan orta büyüyen.

Yükseltilmiş yatak her zaman iyi bir fikir mi?

Hayır değiller. Biliyorum ki bir çok millet ama yükseltilmiş yatak için bir şok her zaman iyi bir fikir değildir ve bazen de çok kötü bir fikir gibi gelebilir. Sebebi ne?

Soğuk hava!

Kreş işinde çok hızlı bir şekilde anlamak için gelen şeylerden biri bu kışın sıcak toprak, hava soğuk. Daha yakın earth için sıcak şeyleri tutmak onlar alan. Biz asla bitkiler paletleri veya diğer bir yükseltilmiş alan kış için koymak. Alt toprak dokunmadan kapları istiyoruz. Dünyadaki bütün fark yapar.

Benim çocuk odasında aslında yok bir altında zemin bunker ben açtım ve çıplak kök bitkiler kışın depolamak için kullanılır. O büyük, muhtemelen yaklaşık 8' uzun ve 36" geniş ve sadece 24" 30 "derin değil ama ben şeyler koymak onlar orada değil Don.

Yani bu zihinsel not edin. Earth sıcak. Uzak toprak yüzeyinden olsun, soğuk şeyler vardır. Ve kuru vardır.

Kışın kuru iyi bir şey değil.

Bilmen gereken başka bir şey o. Kışın bitkiler nemli gerekiyor. Bu yüzden her zaman onlardan bir garaj bir kulübe veya daha fazla daha iyi dışarıda korumalı alan vardır. İster inanın, ister inanmayın, bir binanın içinde hava hava dışında daha çok kuru. Ve bir Unheated binadan söz ediyorum. Hala kuru.

Sıcak bitkiler Dünya'ya daha yakın ve daha nemli oldukları. Bunu severler. Bu onları mutlu ediyor.

Yükseltilmiş yatak-ebilmek var olmak çok yüksek.

Teknik olarak yükseltilmiş yatak-ebilmek var olmak çok yüksek. Çünkü onlar daha kolay kuru olabilir ve onlar daha sert donma, donma çözülme döngüsü boyunca daha sık gidip risk altında bitkiler koyar.

Zemin ısı yararlanarak.

Üzerinde ne kadar yararlanmak için gitmek sorun burada ısı odasında yere bakma. Onları kış için kapatmayın çünkü tüm bizim konteynerler sınıfsın. Ama yine benim toprak drenaj, onlar çok ıslak olmayacak biliyorum. Tüm bizim kapları üzerinde yükseltilmiş bir yüzeye herhangi bir yere, hiç kadar otur. Sık sık bana sevk tesisler kış aylarında satın çıplak kök, gittikleri yer altı böylece onlar donduramazsınız.