Bahçıvanlık

Sera polikarbonat - 10 büyük Yanılgıları

Telefon görüşmeleri ve e-postalar polikarbonat, ne olduğunu ve nasıl yüklenir veya saklamak hakkında soran bir sürü almak. Bu konular etrafında çok fazla karışıklık var. Bu makalenin itiraz, bu noktaları netleştirmek için mi.

1. sera polikarbonat cam gibi berrak. Bu doğru değil. Twinwall veya triplewall Polikarbon sera için kullanılır. Bir karton kutu sonunda seyir öngörülüyor için açıklamak için en kolay yoludur. Dış levha, yaprak iç ve doğrudan bu iki levha arasında çalışan bir kaburga vardır. Dış Cephe levhalar iki cam netlik gibi olsa da, Merkezi kaburga görünümünüzü bozar. Renkler, ama değil formları açıkça göreceksiniz.

2. sera polikarbonat kesmek zordur. Hayır, değil. Çarşafları daire testere ile bir tablo gördüm, hatta jig saw ince diş bıçak ile kesilebilir. Kontrplak bir parça olduğu gibi sadece kesme. Eğer isterseniz, basınçlı hava kanalları herhangi bir toz kaldırmak için kullanabilirsiniz.

3. ben uzun süre doğrudan güneş ışığında benim sera polikarbonat saklayabilirsiniz. Lütfen bunu yapmayın. Levhalar üzerinde koruyucu bir film vardır. Bu taşıma sırasında ve sayfanın hangi tarafta güneş (UV korumalı) dışarı çıkması lazım yönlendirmek için koruma içindir. Güneşte uzun süre ortaya yaprak bırakırsanız, koruyucu film sayfaları eritin ve kaldırmak imkansız hale.

4 istediğim kadar. olarak sıkı bir dairenin içinde benim sera polikarbonat bükebilir. Yine yanlış. Büküm yarıçapı her kalınlık sayfasının her üretici tarafından belirtilen minimum vardır. Yaprak bükme için tasarımınızı çağırır, bu bilgileri istemek unutmayın.

5. sayfalarını işlemek zor ve ağır olacak. Hayır. Bir sayfa 4' x 12' 8mm net twinwall polikarbonat yaklaşık 20 kilo ağırlığında olacak.

6. ben silikon için gereken tüm eklemlerim. Gerekli değil. Çarşaf (H, U, R ve F) ile gelen profiller tüm sıkı uygun ve silikon üreticileri özelliklerine göre yüklü olması gerekmez.

7. benim yaprak benim tüm çatı uzunluğu için sipariş etmek ihtiyacım yok. Onları sadece yatay olarak çalışan bir H profil ile birlikte katılacak. Bu tüm kötü suçtur. Çatını burayı kaçak ve küflü bir karışıklık oldu. Lütfen çarşaflarını ihtiyacınız olacak tüm uzunluğu için sipariş etmek emin olun.

8. ben çarşaflarımı hangisi tercih ederim, dikey veya yatay olarak çalışan kaburga ile çalıştırabilirsiniz. HAYIR! Kanalların oluşturan herhangi bir yoğuşma drenaj olabilir böylece çarşaflar kaburga ile dikey olarak çalıştırılmalıdır.

9. ben düzenleyebilirsiniz Polikarbon sera düz. Hayır! 12 çatı pitch veya 5 derece eğim en az 1 olması gerekir. Çok düz gidiş denedim. Onların çatı kaçakları çok memnun olmuştur. Bu sorunu gidermek için bir yol ve bu kural bir yol yok.

10. sera polikarbonat sadece birkaç yıl sürecek. Bu doğru değil. Pek çok üretici malzeme üzerinde bir on yıl garanti sağlar. Bazıları hatta 15 yıl garanti yok. Polikarbonat genellikle garanti süresi ise hala performans ve iyi görünümlü aşıyor.

Bence, polikarbonat malzeme mevcut cam top sera olduğunu. Yükleme ve rahat, işleyişi, önümüzdeki yıllarda güzel sera azalma olacak, sadece bazı basit kurallara uyun.