Bahçıvanlık

Sera içinde su özellikleri

Su şekil, öyle aynı derecede gölet ve çeşmeler, çoğu genellikle açık havada bulunan, ancak bir sera bu öğeler kapalı zevk için fırsat sağlar. Seralarda genellikle bitki ve çiçekler yıl boyunca büyümeye kullanılmaktadır, bir su özelliği benzersiz bir öğe için sırlı bir yapı ekleyebilirsiniz.

Sera içinde su özellikleri, gölet, çeşme veya şelale şeklinde gelebilir. Bu seçeneklerin her üç sera akan suyun huzurlu, dinlendirici bir atmosfer yaratan, ses ile doldurun. Akan su tarafından sağlanan arka plan gürültü de trafik gibi istenmeyen sesleri dışarı drowns.

Sera için su özellikler ekleyerek sadece sera tasarımı estetik gelişir ama da benzersiz avantajlar sunuyor. Sera içinde bir su özelliği ile paylaşım için rahatlatıcı bir ortam teşvik ve gelişmek için bitkiler yardımcı olur. Muz ağaçları, örneğin, bir göl kenarında dikilen eğer onlar meyve üretmek için su birikintisi Su çeker.

Bir su özelliği, hem işlevsellik hem de dekoratif bir unsur seraya ekleyebilirsiniz. Sera için bir su birikintisi ekleyerek yeteneği çok çeşitli sucul bitkiler büyümek için kullanılabilir duruma gelir. Nilüferler, cannas, su sümbül, fil kulakları ve bir su birikintisi yıl boyunca yetiştirilir. Balık gölet de yükseltilebilir. Koi, örneğin, keyifli pets yapmak ve ve su çevresinde büyüyen bitkileri döllemek için yardımcı olacaktır.

Çeşmeler ve şelaleler akan suyun, havanın nem ekleyerek arındırır sürekli bir kaynak sağlar. Toz ve diğer tahriş edici, izale onları havadan nem küçük damlacıklar uygun. Yüksek nem absorbe tesisleri için ekstra sıvı da sağlar. Farklı mekanik nemlendiriciler, çeşmeler ve şelaleler sürekli çalışan, büyüme ve potansiyel kalıp yayılmasını önleme ve havada küf.

Akan su, hayvan tüyü ve sporlar gibi parçacıkların azaltmak negatif iyonları üretir. Çünkü negatif iyonlar vücuttaki serotonin düzeyini artırır kan biyokimyasal bir tepki oluşturmak inanılıyor Columbia Üniversitesi ve New York eyalet psikiyatrik Enstitüsü çalışmalarda da negatif iyonlar mevsimsel duygudurum bozukluğu (SAD) hastalarında yardımcı olabilir göstermiştir. Negatif iyonlar uyanıklığı ve zihinsel enerji artar beyne oksijen akışını artırmak.

Sera tasarımınıza bir su özelliği hakkında daha fazla bilgi için sera uzmanıyla iletişim kurun.