Bahçıvanlık

Büyüyen çiçekler ve meyve sera içinde

Seralarda bahçe meraklıları yıl boyunca onların favori bitkilerin büyüme olanağı sunuyoruz. Yine de, genellikle yaygın bir yanlış kanı bir sera ortamı doğru planlama ile aynı ortamda çiçek ve meyve yetiştirilen olamaz-ebilmek var olmak mahluk yere çiçek ve meyve gelişmek olacaktır.

Büyüyen çiçekler ve meyve tezgahları için çiçek ve meyve ağaçları için küme başka bir kümesi belirleme kadar basit veya karmaşık sera içinde bağımsız bölgeleri oluşturarak olabilir. Sera bölgeleri atama sırasında sera planlama aşaması ileride komplikasyonları önlemek için gerçekleştirilmelidir. Alanlarda bir sera içinde kendi belirli sıcaklık ve İklim bölgeleri vardır; Bunlar form bölümlerine sera iç duvarlar kullanılarak oluşturulur. Otomatik kontrol sistemi ile çeşitli sıcaklık ve nem düzeyi korunabilir.

Grow ışıklar kullanımı, çiçek ve meyve bitkiler yayılmasında yardımcı olabilir. Örneğin, çilek grow ışık altında yetiştirilen gelişmek; "Haziran taşıyan" çilek iç büyümeyecek gibi sadece "everbearing" strand yararlanmak emin olun. Yüksek Basınçlı Sodyum (HPS) grow ışıklar, meyve ve bitki için idealdir ve yaklaşık beş yıl veya 24.000 saat bir yaşam beklentisi yüksek verim sarı parlaklık sağlar.

Her bitki büyüyen kendine özgü gereksinimleri vardır; çiçek ve meyve sera içinde büyüyen göz önünde bazı önemli faktörler şunlardır: ışık, nem ve sıcaklık. Bitkiler için aydınlatma gereksinimlerini tam güneş ışığı için ağır gölgeli ortamlar arasında olabilir. Çilek gibi meyve de gölgeli alanlarda ise begonias gibi çiçek büyümek için güneş ışığı doğrudan.

Bitkiler tarafından gerekli nem düzeyi, tüm yıl boyunca büyük ölçüde farklı olabilir. İlk bakışta, calla zambak ve domates aynı bölgede büyüyen gibi iyi bir fikir çünkü ikisi de benzer bir nem aralığı 80-90 oranında gerektirir, ancak ikinci domates daha düşük nem düzeyi (yüzde 65-75) gerektiren geceleri gelişmek için gösterir gibi görünebilir. Sıcaklık aralığı da göz önüne alınmalıdır. Çiçekler daha soğuk havalarda güzelleşmek olabilir iken çoğu meyve daha sıcak sıcaklık aralıkları en iyi büyüyecek.

Çiçek ve meyve birlikte başarıyla doğru planlama ile yetiştirilen olabilir; aydınlatma, nem ve sıcaklık aralıkları gibi. Sera uzmanı nasıl çiçek ve meyve sera içinde büyüyebilir hakkında daha fazla bilgi için bağlantı kurun.