Bahçıvanlık

Kapalı Bahçe sağlık faydaları

İç mekan bitkileri, hem fiziksel hem de duygusal olarak iyi. Bazen kapalı Bahçe tek seçenektir. Kis mevsimi olduğunu ya da nereye sen-si olmak hayır arsa dışında bir yerde yaşamak ister, sadece kapalı alanı olan mutlu ve kirli ellerini almak için gayet iyi. Ayrıca sağlık için faydalı olacaktır.

Sen hiç daha önce bahçeli Eğer bir şekilde hitap için seçenekleri keşfetmek. Bitki bahçeleri, yaşayacağız, su bahçeleri, konteyner bitkiler ve diğer yaratıcı fikirler kullanılabilir.

Kapalı Bahçe size yararlı olabilir birçok nedeni vardır. Toprak kazma gerçekten, serotonin seviyelerini artırmak için. İşte bir tür bakteri toprakta 's serbest tetikler. Serotonin ruh artırır ve stres ve anksiyete düşürür. Bu nedenle, sizin bahçe etrafında puttering gerçek zevk yoktur.

İç mekan bitkileri, kimyasallar, kokular ve bizi ve çevre için tehlikeli olabilir kokular yayarlar vardır VOC's (uçucu organik bileşikler) filtre tarafından hava kalitesi önemli ölçüde geliştirebilirsiniz. Ciddi toksik değildir, ancak uzun vadeli sağlık etkileri olabilir. Çoğu insan yapımı VOC, çözücüler, çiğ benzin ve araba egzoz geldi.

Astım, bronşit ve KOAH bu VOC's tarafından ağırlaştırılmış Bitki sadece oksijenini vererek hava kalitesini artırmak ve hava toksinler filtreleme, düşük kan basıncı ve stres azaltmak olacaktır. Bu, sırayla, vücudun bu kronik hastalık daha kolay işleme yeteneği artar.

Uçsuz bucaksız bu VOC's süzerek yardımcı olabilecek bazı iç mekan bitkileri şunlardır:

* Aloe Vera - büyümek kolay ve jel içinde kesikleri ve yanıkları iyileşmesinde yardımcı olmak için kullanılabilir. Bu güzel, güneşli, pencere pervazına bitki boya kadar berrak ve diğer kimyasal dumanlar.

* Örümcek bitki - büyümeye kolay ve zor öldürmek. Güvenli çocuk ve pets. VOC'ın karbon monoksit dahil ve kimyasallar yazdırma çoğunu yardımcı olan harika bir bitkidir.

* Altın Pothos (şeytanın sarmaşık) - güzel sarmaşık hızla büyür ve çok ışık ihtiyacı yok. Egzoz ile yardımcı olmak için iyi bir garaj bir bitki.

* Gerber Daisy - bu güzel çiçekli bitki ışık çok sever. Gelen Kuru Temizleme Kimyasalları temizlemek için iyi yapar. Bu kesinlikle güzel bir Çamaşırhane Oda neşelenmek.

* Yılan bitkisi - tuvalet kağıdı, kişisel ürünler ve temizlik ürünleri taşıyan formaldehit sorun için en iyi bitkiler. Bu bitki buharlı banyoda şaşırtıcı bir açıklama yapmak istiyorum. Hatta düşük ışık koşullarında fena olmaz.

VOC'ın filtreleme yardımcı olacak diğer bitkiler şunlardır:

Kasımpatı - parlak bir ışık gibi

Bıkkın dracena - uzun boylu, büyüdükçe büyümeye kolay

İncir (aka ficus) - oturma odası tesis açık halı yardımcı olmak için ağlayan duman

Açelya (çiçekli çalı) - soğuk sıcaklıklarda seviyor. Eğer ışık çok harika güzel Bodrum tesisleri

Ayrıca İngilizce Ivy, Bamboo(reed) palm ve barış nilüfer.

Çoğu insan mutlu olduğunda eğilimindedir ve beslemek için. Bu sadece hayatın bir amaç duygusu verir ve anlamı, sizin daha empatik ve şefkatli hissediyorum yardımcı olur.

Engelli, evde veya tekerlekli sandalyede, yine de birisi Bahçe için muktedir. Duygusal keyfi ve fizik tedavi veririm.

Bir ot bahçe yoldur, bu taze mutfak büyümeler daha sağlıklı biliyorum. Zirai ilaçlar ve kimyasallar yetiştirilen gıdalar sağlıklı bir yaşam tarzının bir parçası haline gelmektedir.

Kapalı Bahçe, yaşamak sağlıklı bir ortam sağlar. Ayrıca gördüğün gibi büyüme memnuniyet duygusu ile sessiz kişisel zaman iyi harcanan olabilir.