Bahçıvanlık

Boş zaman üretken uygulanması: bahçe yatak kaldırdı

Yükseltilmiş bahçe yatak veya Bahçe kutuları, popüler ve verimli Bahçe yöntemi vardır. Burada sebze, çiçek ve diğer bitkiler toprak emek, para ve zaman tasarrufu en düşük miktarda bahçıvanlar kolaylıkla üretebilirsiniz.

Yükseltilmiş bahçe yataklar Faydaları:

Yükseltilmiş bahçe bed çevresindeki toprak yüksektir ve bu nedenle bitkiler engelleyici olmadan ekstra yol geometrik bir şekilde inşa edilmiştir. Yatakta bitkiler yolu otlar korur ve diğer zararlıları sümüklü böcek ve salyangoz gibi. Ayrıca, yağmur suyu içinde akıp gelen bahçe toprağı da korur. Yabancı otların toprak gevşek olarak çekmek kolay. Yabani bitkileri ile rekabet edemez gibi birbirine yakın bitkileri büyümeye zaman bile bahçıvanlar otlar kaldırmamanız.

Yükseltilmiş bahçe yataklar da zamandan tasarruf; emek ve para kaz, gerek duyduğunuz aşılamak ve sadece bir yatak değil tüm zemin su. Onlar güçlü çerçeveyi yatak veya tekerlekli sandalye üzerinde oturan bitkiler için bakım gibi serbestçe hareket edemez bahçıvanlar yükseltilmiş yatak mükemmel bir çözüm bulabilirsiniz.

Yükseltilmiş bahçe yatak dipsiz ve bitki kökleri uzak yerdeki kullanılabilir besin toplamak için zemin içine izin yere açık. Burada bitkileri derin, gevşek ve bereketli toprak yatakları olduğu gibi daha iyi yetişir.

Yükseltilmiş bahçe yataklar inşa etmek nasıl:

Yükseltilmiş bahçe yatak zemin seviyesinden daha yüksek ve verimli topraklar yerinde tutmak için bir çerçeve etrafında oluşur. Çerçeve, tahta, taş veya beton bloklar genellikle yapılır. Ahşap aralarında daha iyi ve çevre dostu. En sürdürülebilir ahşap seçerken daha uzun ömürlü, onarım olmadan on yıl hatta yatak yapar.

Yataklar, nerede bahçıvanlar bitkilerin dikkat çekmek--dan yollarını tarafından ayrılır. Yatağı ayarlamadan önce bahçıvanlar çatal ile toprak kaybetmek ve toprağın yaklaşık 6-12 santim derin kazmak gerekir. Birlikte daha iyi köklenme için katmanları aşağı ve üst toprak karışımı her zaman daha iyidir. Güneşli bir yer seçimi, Bahçe için en iyi yerdir.

Yükseltilmiş bahçe bed-ebilmek var olmak herhangi bir uzunluk veya konumuna göre şekil. Sen-ebilmek kolayca uzanmak Yatağın ortasına içine stepping olmadan normalde yatak 28-30 santim yüksekliğinde, 4 feet 8 feet uzunluğunda geniş veya 4 feet 12 feet uzunluğunda geniş olduğunu. Bitkilerin kök için yatağın derinliği 6-12 santim kadar iyidir.