Bahçıvanlık

Arka çiçekli bitkiler ile renk eklemek

Çiçekli bitkiler (üzüm, çalılar, çiçekler ve ağaçlar) ilginç şekiller ve arka için canlı renkler, dokular çeşitli tanıtmak için mükemmel bir fırsat sunuyoruz. Tam anlamıyla binlerce bitki tür gerek maç için. Onlar are büyük balık pond, Bahçe veya gölge bahçe tamamlayacak. Çiçekli bitkiler toprak bitkilerin en büyük topluluğu ve her yerde görünebilir. Çiçekli bitkilerden bir görünüm, onlar da zengin bir kaynak gıda fındık, tahıl ve sebze şeklinde sunabilmek için vardır.

Çiçekli bitkiler genellikle iki ana kategoriye bölünmüş: uzun ömürlü ve Yıllıklar.

Uzun ömürlü - çok yıllık bitkiler yıl sürebilir. Onlar çiçeklenme için uzun zaman alabilir, ama onlar her yıl sezon başında çiçek açan, sonra atıl gidiş reappearing bir yineleme döngüsü üzerinde büyür. Bu bitkilerin yeniden devam her yıl verilen toprak, su ve İklim koşulları sürdürülür. Çok yıllık bitkiler bahçede tutarlı bir görünüm tercih edenler için mükemmel bir seçim vardır. Ama her sezon düzenini değiştirmek için tercih eğer bu mevsimlik yıllık bitki için daha mantıklı olur.

En iyi sevdim çok yıllık bitkiler gül farklı tür içerir. Çalılar çok yıllık kategorisinde de eklenmiştir. Orman gülleri ve azaleas iki popüler bitkiler vardır. Rose of Sharon ve DAG defne yaz ortalarında görünmeye başlar iken erken ilkbaharda çiçek başlıyorlar. Bir arada erken ve geç bitkilerin dikim tarafından bitkileri sezon boyunca tam Bloom olması mümkündür.

Yıllık - yıllık bitkiler tek bir yıl veya daha az sürebilir. Onlar büyümek çiçek gelir ve sonra yavaş yavaş ve ölmek her yıl yıllık yeşillendirmek gereklidir. Yıllıkları yeteneklerini çünkü onlar çiçeklenme hızlı bir bahçeye renk hızla enjekte için takdir edilmektedir. Yıllık bitki yaşam ve yerleşim her yıl değiştirmek istiyor bahçıvan için idealdir. Popüler bitki marigolds ve Petunyalar içerir.

Bazı ağaçlar çiçekli bitkiler olarak kategorize etmek mümkündür. Popüler seçimler krep mersinden, dogwoods ve Manolya içerir.

Bitkiler için caring

Özen ve dikkat çiçekli bitkiler için verilen iklim, bölge ve türe göre değişebilir. Bazı bitkiler çok zor giyen ve ara sıra budama dışında çok az dikkat gerektirir. Diğerleri, teşvik ve bitkiler ömrü boyunca büyümeye korumak için düzenli bakım gerekir. Zaman ve çaba Bahçe içine koymak edebiliyoruz aynı bitki satın aldığınızdan emin olun.