Bahçıvanlık

Bahçe malç kullanarak pozitif

Malç backyard için yararları çeşitli sunabilir. Malç kabiliyetini hayat bitki, çimlenme bastırmak ve büyüme ot, toprak erozyonu azaltmak ve nem tutmak için temel besin vermek için teşekkür ederiz. Malç all-bitki türleri zarar verebilir böcek türlerinin çoğunu püskürtücü de harikadır. Malç konut kullanımı için ortak bir tür organik Aralık içerir.

Hayvan gübresi, rendelenmiş kağıt, ahşap çip, talaş, kamış, saman ve çim kupürleri organik malç oluşturmak için tercih edilen malzemelerin bazıları şunlardır. Malç peyzaj için uygulanan tür çok kullanım amacına bağlı olabilir. Malç pratik ya da estetik amaçlar için kullanılır. Ahşap chip gibi çok yönlü malç malzemesi bahçede büyüme teşvik ve çekici bir yüzey tabakası Dünya'ya eklemek için idealdir. Bir malzeme gibi yaparken gübre yalnızca varolan toprak kalitesinin artırılması pratik amacıyla kullanılır.

Organik malç popüler türlerinden bazıları şunlardır:

Torf yosun - uzun süreli malç malzemesi torf yosun gibi bu kaynak için yerel Bahçe tedarik mağazasından çok düşük maliyetli ve kolay olduğu için en popüler tercih biridir. Torf yosun, bahçede çalışmak için onun yetenek azaltmak veya artırmak için diğer malzemeler ile kolayca karıştırılır. Ayrıca, bu Malçlamanın malzeme bitki yaşam ulaşan su engelleme önlemek için ince tabakalar içinde (bir veya iki inç) uygulanması gerekiyor.

Çim kupürleri - çim en kaba kompost veya Örtüleme ile sorunları önlemek için yaprakları gibi malzemeler birleştirildiğinde etkilidir. Nem ve su altında aç bitkiler ulaşmasını önlemek bazı büyük kümeleri çim. Çim kupürleri, en iyi sonuçlar için kullanmadan önce kurumaya bırakın.

Yaprakları - yaprak yaprak döken ağaçlardan kaynaklı bir mükemmel organik malç malzemesi sunuyoruz. Yaprakları düzgün rendelenmiş veya su altındaki bitki köklerine ulaşması mümkün olduğundan emin olmak için kıyılmış önemlidir. Yaprakları baskılayarak ot büyüme için harika bir seçimdir. Ayrıca çürüyen sürecinde yaşam tesisi için birçok besin vermek.

Parçalanmış gazete veya karton - gazete veya karton temel tabakası uzaklıktadır üfleme durdurmak için de ağır malç malzemesi ile gitmek belirli. Kağıt nemi korumak ve ot bastırma artırmak için mükemmel bir malzemedir. Çünkü her bir tesis için delik kesmek gerekli Malçlamanın malzeme bu tür koymak daha fazla sürebilir.