Bahçıvanlık

Bahçe otları kontrol etmek için ipuçları

Weeds sürekli patlak hevesli bir bahçıvan için sorunlara neden olduğu belli. Yabani otlar çirkin doğasını, aynı zamanda hayvan (yılan, kemirgen, vb), böcekler ve hastalıklar için bir kapak vardır. Weeds of kurtulmak ve bahçeyi kontrol için en etkili çözümler bazıları şunlardır:

Malç - malç weeds sürekli büyüme bastırmak için son derece etkili bir seçenektir. Malç bir güzel 2 veya 3 inç katman otlar ile uzun vadeli sorunlar kesmek için yeterli olması için belli. Malç, ağaç yonga ve çim kupürleri gibi organik malzemelerden, çakıl gibi inorganik maddeler kadar değişebilir.

Kumaş - yapılan ot bez kumaş veya plastik malzeme ile baskılayarak otlar, aynı zamanda toprak nemi koruyarak bitki büyüme teşvik ederken büyüme yardımcı olabilir bir amaç ot. Bir ot örtüsü ve organik malç kombinasyonu daha büyük bir ölçüde koruma sağlayabilir.

Fiziksel bariyer - katı bir bariyer Bahçe çim için yayılan sorun weeds önlemek için Bahçe ve çim alan arasında bir yer. Plastik, ahşap veya metal dekoratif bir kenar çok etkilidir. Bu kenar malzeme de avlu cazibesini artırmak için yardımcı olabilir. Alternatif olarak, Bahçe ve çim weeds crossover önlemek için yeterince büyük bir siper kazmak mümkündür.

Kimyasallar - özel ot katiller veya herbisit yerel Bahçe malzemeleri mağazalarında yaygın olarak mevcuttur. Onlar güçlü bir çeşitli gelir ve çok aktif maddeler içerir. Belirli türde bir herbisit püskürtme bitki türü için uygun olduğundan emin olun. Kimyasal spreyler sebze ve meyve bitkiler üzerinde kullanırken daha dikkatli olması gereklidir. Bu tür bitkiler, organik bir çözümü kullanmak için yarar sağlayabilir. Yabani otlar ortadan kaldırmak için basit bir ev çıkar yol, düzenli el sprey şişe suda % 10 sirke ekleyerek geliyor.

Bütün arka bahçede otlar kurtulabilirsiniz yok tek ot kontrol yöntemi vardır. Bu kez en iyi sonuçları elde etmek için birkaç farklı yöntem birleştirmek için faydaları. Bu otlar çekmek..... kolaylaştırır bu yana sulama önce çiçek yatak su deneyin. Özel araçlar, yabancı ot kontrolü için kullanın. Bir el ot çektirmenin sezon boyunca çimlerin üstünde görünen birçok otlar ortadan kaldırma işlemini basitleştirir. Ayrıca, yabancı ot kontrolü neredeyse günlük ya da haftalık bazda uygulanması hedefliyoruz. Yabani otlar çim veya çiçek yatak taşması başlayıncaya kadar bekleme.