Bahçıvanlık

çiçekli çalılar 7 popüler türleri

Arka bahçedeki en cazip eklemeler çiçekli çalılar biridir. Renkli yeşil yeşillik başka bir deniz bir sıçrama enjekte yardımcı olacak çok varyasyon geliyorlar. Yedi ön veya arka bahçesinde alan geliştirmeye yardımcı olmak için en cazip çiçekli çalılar burdasın:

Ortanca - ortanca çalı en popüler biri olarak derecelendirilmiştir. Onlar renkleri çeşitli bir dizi içerebilir. Bu Bahçe toprak pH düzeyine göre değişebilir. Genel bahçe toprağı beyaz ya da pembe renkli çiçekler, sonuçları daha asitli bir kalite ile toprak mavi veya mor renkli çiçekler üretebilir. Bu çalılar, ağaçlar ve asmalar de büyüyebilir.

Leylak - leylak çalı canlı renkleri Eflatun, pembe, beyaz, kırmızı ve mavi de dahil olmak üzere çeşitli gelir. Doğal gün ışığı ve toprak büyük drenaj nitelikleri ile maruz metre tercih ederler. Lila çalılar, kelebek ve arı gibi yerel yaban hayatı çekilmesi için mükemmeldir. Bu çalı toparlar ve birçok bitki hastalıklarına eğilimli değildir. Tek iş, ara sıra budama gübreleme ve gerekli.

Açelya - açelya pembe, beyaz, mor, pembe ve kırmızı çiçeklerle kösele yeşillik var. Çiçek, çalı ve sadece kafesler bütün yüzeyi boyunca görünebilir. Azaleas erken ilkbaharda çiçek ve yüksekliği 1 ila 2 metre aralığında olabilir başlar. Bu çiçekli çalı yaprak döken ve evergreen.

Kamelya - kamelya, Çin ve Japonya kaynaklı. Birkaç kez bir yıl çiçeklenme ve tek veya çift çiçekleri beyaz, pembe ve kırmızı üretmek. Yapraklar, 2-4 cm uzunluğunda ve bir koyu yeşil renkte görünür.

Weigela - Weigela funda, birçok farklı tonları, kırmızı beyaz çok renkli (mor, sarı ve yeşil) yaprakları ve çiçekleri ile karakterizedir.

Kelebek Bush - kelebek bush çalı mor, pembe, gül ve beyaz tonlarında yaprak döken ağaçlar çiçek ile birlikte gelir. Çiçekler dallar üstündeki büyük kümeleri görüntülenir. Bu yerel yaban hayatı, kelebekler ve sinek kuşlarının dahil çekmek için takdir başka bir çiçekli çalı var.

Hor çiçeği - hor çiçeği çalı hardy bitki ve toprak türlerinin çoğu gelişmek. Onlar dik veya kemer şubeleri ile 8-12 metre yüksekliğe kadar büyüyebilir. Yaprak döken bu bitkinin çiçek çiçek sarı, hangi orta bahar görünmeye başlar yetişir.