Bahçıvanlık

Bahar ekime hazır olun: Merkezi Klima, Bahçe toprak tüketilmiş'ın için yedi ipuçları

Bahar sprung, ya da en azından bu evde bu şekilde görünür ve her yerde Bahçe Merkezleri. Gitmeden önce (hangi bahçıvan karşı koyabilir?) bir alışveriş çılgınlığı, toprak için meşgul ay öncesinde hazır olun. Biraz hazırlık çalışmaları artık sağlık ve canlılık sizin bitkiler için gelecek ay garanti eder.

İşin aslı, bizim toprak çok talep ediyoruz. Bizim mutfak sağlıklı, ev yapımı meyve ve sebze ile doldurmak bekliyoruz, henüz biz genellikle bizim toprak ihtiyaçlarını göz ardı.

Bahçe önde mevsimi için hazır almak için yedi kolay ipuçları şunlardır:

1. toprak tipini belirleyin. İyi bir denge, kum, silt ve kil içeren verimli, loamy toprakta bitkiler büyümek. Ancak, çoğu bahçıvanlar çok çabuk kurur, aşırı gevşek kumlu toprakla uğraşmak veya ağır kil bu yavaş yavaş akar. Her iki türün artırmak için iyi kompost organik madde (yaklaşık 1-2 inç) bir sürü ekleyin.

2. pH seviyeleri test. Asit ve baz nasıl bitkiler temel besinleri absorbe etkiler. Test kitleri yerel uzantısı ofis veya ev geliştirme mağazaları, asit, kükürt ekleyerek artırmak için söyle yoksa kireçtaşı ile azaltmak. Birçok sebze, hafif asidik şartlar altında en iyi yapmak.

3. uygun drenaj sağlamak. Bitkiler su lazım ama ıslak ayak sevmezler. Organik maddeler, çok hızlı bir şekilde tüketiyor kumlu topraklarda tutmak ve havalandırma ve kil toprak drenajı iyileştirmek yardımcı olur. Yataklar, sınıf ve seviye havuz dan fazla suyu tutmak için toprak kaldırdı ve kullanarak değil.

4. güneş izlemek. Yeni bahçıvanlar bir sitesini hazırlamadan önce güneş ve gölge desenleri izlemeniz gerekir. Bitkiler (domates, salatalık, kabak, biber, vb) üreten meyve parlak güneşin günde 6-8 saat gerekir. Yeşil yapraklı sebzeler ve otlar (pancar, havuç, ıspanak, fesleğen, vb) ile daha az tarafından alabilirsiniz.

5. toprak kuru izin ver. Zemin çok erken işe endişeli bahçıvanlar toprak yapısı ve bitiş kadar beton benzer bir bahçe yok edecek. Toprak yeterince kuru olup olmadığını belirlemek için bir top gibi bir avuç sıkmak ve yere bırak. O crumbles ise, hazır. Bu arada kalır veya düzleştirir, hala çok ıslak.

6. kimyasal gübre sorumlu bir şekilde kullanın. Sentetik kimyasal gübreler, doğrudan bitki beslemek için hızlı bir yol olmakla birlikte, toprak organik madde çürüme hızlandırmak ve toprak acidifying toprak sağlık sarsar. Sentetik gübre kullanırsanız, toprak verimliliği üzerinde uygulama ve besin dengesizlikleri önlemek için test ettik.

7. remineralize. Mineraller ve iz elementler (örneğin, magnezyum, kalsiyum, silikon ve demir) tükenmiş doğru dengeyi değiştirmek ve hangi bitki ve insan sağlığı için önemli. Araştırma, volkanik bazalt kök sistemleri geliştirir, verimi artırır ve bitki sağlık koşulları ve bitkileri çeşitli destekler gösterir.

Her şeyden önce zemin iyileştirme devam eden bir çaba olduğunu unutmayın. Bu çaba alır, ama ödül büyük tatma, besleyici meyve ve sebzelerin tüm değerli yapar.