Bahçıvanlık

Kolay ve hızlı tohum çimlenme

Yemek için tohum çimlenme doğru büyümeye kolay bir yolu olduğunu ev. Küçük bir daire veya bir çiftlik yaşıyorsanız fark etmez; kimse-ebilmek büyümek filizi. Birkaç dakika ve pennies günde ile her gün sağlıklı taze yeşillik olacaktır.

Filiz herkes için vardır. Tatlı, acı, baharatlı, çatlak ve mülayim lahanası vardır. Lahanası tohumları büyümeye ve yaprakları gelmeden yemek sadece olgunlaşmamış bitkiler vardır. En çok bilinen mung fasulye yetiştirilir, Asya gıdalarda kullanılan olanlardır.

Internet veya sağlık gıda mağazaları tohumu satın alabilirsiniz. Hatta bazı tam ölçekli bitkiler büyümek ve toplamak için kış aylarında filizlenen tohumlar. Tohum çimlenme için oldukça ucuz olduklarından, senin ihtiyaçlarını doldurmak için çok almaz.

Sen-ecek lüzum yalnızca öğe bir mason kavanoza ve çimlenme kapağı veya bez (gibi çorap veya peynir bez) drenaj delikleri var. Brüksel lahanası büyümek karanlıkta daha iyi o onlar Filiz onları koymak için karanlık bir yer buluruz.

Adımlar oldukça basit ve 3-4 dakikadan daha az bir gün sürer.

Tohumlar 1/4-1/2 fincan mason kavanoza koy.

Vida üzerinde filizlenen kapağı veya drenaj bir bez parçası ile mason kavanoza halka kullanın.

Soğuk su ile doldurun ve gece boyunca oturup bekleyin.

Sabah drenaj durulama tekrar drenaj sonra açılı bir kapta saklayın, böylece drenaj olabilir.

Kavanoz boşaltmak için bir güveç tepsiye koy.

Kavanoz güveç tepsisi ile karanlık bir yere taşıyın.

Günde iki kez durulama gerekir ve jar(s) drenaj ve 3-7 gün içinde Brüksel lahanası yemek hazır olacak. Yemek için büyük iken karar verin.

Onları korumasız bırakmayın veya o kavanoza bağlamak emin olun. Bu durumda web köklerin kavanozun içinde kesmek için zor bir zaman olacak. Eğer sana günde iki kere yıka değil de kalıp gelişebilir.

Ne zaman sen-si olmak büyümek, Brüksel lahanası temizlemek gerekebilir. Saman (dış tohum kabuğu) kaldırılması gerekir. Bunu yapmanın en iyi yolu mason kavanoza su ile doldurun ve saman ile o alarak taşması izin bulundu. Sadece daha fazla saman kaldırmak için lahanası kışkırtmak.

Drenaj, lahanası izin ve onları buzdolabında birkaç gün daha uzun tutmak gerekir. Bu sandviçler içinde kullanımını kolaylaştırır stir fry'nın ve salata. Şeyden lahanası kullanabilirsiniz. Vermek onları a denemek ve mutlu olacak size yaptım çorbanın içinde seviyoruz!