Bahçıvanlık

İkinci büyüme mevsimi

Bahçecilik, düşünürken, aklına gelen ilk şey bahar olduğunu. Kış yok olmaya başladığı anda Dikim başlatmak için kaşıntı olsun. Yaz veya Sonbahar başlangıcı da Dikim başlatmak için harika bir zaman olduğunu bilmek sürpriz olabilir. Bu ikinci büyüme mevsimi bakın ister. Aslında, birçok büyük meyve ve sebze yılın bu zamanı sırasında gelişir.

Sadece yaz sonu geldi, çünkü evde yetiştirilen üretmek zevk durdurmamalı. Bu, yeni bir fırsat, hatta bu ikinci büyüme mevsimi tercih karar verebilir düşünün. İkinci sezonunda yetişen bitkiler, çoğunlukla iklim bağlıdır.

Ailemi Kuzey Florida bölgede yaşıyor, ne de bizim iklim artacak belirlemek için küçük bir araştırma yaptım. University of Florida Florida bahçıvanlar için ne bulunduğunuz bölge için en iyi çalışacaktır belirlemek için kendi web sitesi ziyaret tavsiye bazı büyük kaynaklar vardır. Dünyanın diğer bölgelerinde yaşıyorsanız, hızlı arama ihtiyacınız olan sonuçları verecektir eminim.

Bu senin ikinci büyüme mevsimi için başlamanıza yardımcı olmak için tavsiye ederim.

1. Araştırma erken başlayan, iklim ve en iyi hangi bitkiler büyümek düşmek.

2. Belirlemek ne tür meyve/sebze büyümek istiyorum.

3. Nasıl ve nerede yetiştiğine karar verin.

4. Tohum, çiçek soğanı veya lahanası satın alabilirsiniz.

5. Bitki tohum.

6. İkinci büyüyen sezon hasat tadını çıkarın.

Araştırma tesisleri, İklim için

Hangi bitkiler büyümek, iklim ve en iyi bulmak için Internet arama sadece bir kaç dakika geçirin. Çok sık kullandığınız öğelerin de bu ikinci sezonunda büyümek bulmak için sürpriz olabilir. Benim en sevdiğim sebze çorbası için yılın bu zamanı sırasında benim iklim de büyümek bulmak için heyecanlandım.

Ne büyümeye belirlemek

Ne sonbahar mevsiminde yemek yapmayı sever misin? Şahsen, çorba zevk ailem için büyük kap yapma keyfini çıkarın. Bahsetmeyeceğim, yandan klasik Şükran bitki ve sebzeler almak iyidir. Dikmeye karar verdim: havuç, kereviz, soğan, sarımsak, lahana, lahana, fesleğen, kekik ve adaçayı. Ne zaman Şükran günü yemeği bu yıl yapmak biraz para bakkal tasarruf için sabırsızlanıyorum. Oğlum bile tavuk (kötü bir fikir değil) büyümeye gidiyordu bir espri yaptı.

Nasıl ve nerede karar büyümeye

Ne tür bir Bahçe ikinci sezonunda büyüyecek belirlemek için iyi bir fikirdir.

• Suda veya toprak Bahçe tercih edersiniz?

• Bahçende bir arsa var mı?

• Ne kadar güneş ışığı olacak, seçilen bitki gerektirir?

Suda/aeroponics ve toprak Bahçe bir arada kullanır. Hızlı büyüyen kılan bir kule bahçesi var ve kolay, bu yüzden biz bu ikinci bu büyüyen sezonunda kullanıyor olacaktır. Akılda tutulması gereken bir şey ve aeroponic hydroponic bahçe çok daha hızlı sonuçlar üretir olduğunu. Dikim bileşimi yapıyorsanız, buna göre plan emin olun.

Tohum, çiçek soğanı veya lahanası satın

Sürecinin bir parçası yapmak için birkaç yol vardır. Yerel Bahçe mağaza için baş ve tohumlar ve bitkiler satın alabilirsiniz. Her ne kadar bu yıl süre içinde benim yerel Bahçe mağazasında bitkilerin seçimi bulmak biraz ince olma eğilimindedir. Eğer yerel mağaza filizlenmiş bitkiler iyi çeşitli sunmuyor, tohumlar da satın alabilirsiniz. Genellikle tohumlar makul miktarda bir yıl boyunca sahip.

Dikme tohum ilgilenmiyorsan, nerede zaten Filiz tesisleri satın alabilirsiniz birçok çevrimiçi kaynaklar vardır. Burpee dan sipariş etmek bizim en sevdiğim yerlerden biri. Burpee bitkilerden daha hastalığa dayanıklı olma eğilimi ve diğer bitkiler daha sağlıklı biz satın aldığınız fark etmiş. Ampul (sarımsak gibi) başlatmak şeyler büyümeye planlıyorsanız bu online de sipariş edebilirsiniz.

Bitki tohumları, ampuller veya lahanası

Ailem, cam kenarında bir kapalı büyüyen tepsisinde tohum Ekim sahiptir. Biz çocuklar Bahçe sürecinde yer almak için önemli olduğunu düşünüyorum. Onları bazı tohumlar bitki ve biz her gün tohumları üzerinde denetleyin. Çocuklar ne kadar hızlı onlar Filiz hayret ve onları sağlıklı gıda büyüyen konum ilgilenen olur. Biz özellikle ev filiz Tohumlarımız kullandığımız/aeroponic hydroponic sistemleri nakli kolay bulabilirsiniz. Ayrıca, hemen başlatmak ve tohum, çiçek soğanı ve doğrudan lahanası (bazı tohumlar iş bu yöntemin diğerlerinden daha iyi yani seçmek akıllıca) toprakta bitki.

İkinci büyüyen sezon hasat zevk

Yılın bu zamanı sırasında bir bahçe büyümeye nasıl kolay şaşıracaksınız. Bahsetmeyeceğim, (bitki akıllıca seçebilirsiniz kadar) en sevdiğiniz yemek tarifleri için ihtiyacın olan her şey olacak. Tatil de hızla yaklaşırken bakkal faturanızda para tasarrufu bir rahatlama olacaktır.